دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان

11:36:36 PM 1399 / 12 / 11
 
اخبار دانشکده

جناب آقای دکتر روح اله دهقانی، عضو هیأت علمی دانشکده بهداشت، در لیست محققان برتر دنیا

 

معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه عنوان کرد:

تعدای از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در لیست محققان برتر دنیا قرار گرفتند

    معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کاشان، از قرار گرفتن نام تعدادی از اعضای هیات علمی این دانشگاه در لیست محققان برتر دنیا خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر حمیدرضا بنفشه گفت: بر اساس پژوهشی که توسط دانشمندان دانشگاه استنفورد بر روی داده‌های اسکوپوس و بر اساس یک شاخص ترکیبی به نام (Composite Score)انجام شد، فهرست 100 هزار دانشمند پر استناد در تمامی رشته‌ها و نیز 2 درصد برتر حوزه‌های علمی شناسایی و معرفی شدند که نام 7  محقق دانشگاه علوم پزشکی کاشان در میان این پژوهشگران قرار گرفت.

وی افزود: نام سه محقق دانشگاه در میان 100 هزار محقق  برتر دنیا  در همه زمینهها و نام چهار محقق دیگر دانشگاه جز 2 درصد برتر رشته می باشد.

وی تصریح کرد: دکتر حامد میرزایی، دکتر ذات اله عاصمی و دکتر علی سبحانی نسب در لیست 100 هزار نفر برتر در همه زمینه ها و دکتر محمدباقر فرهود، دکتر محسن ادیب حاج باقری، دکتر محسن تقی زاده و دکتر روح اله دهقانی در لیست 2 درصد برتر رشته خود قرار گرفتند.

دکتر بنفشه، با اشاره به اینکه شاخص ترکیبی Composite Scoreبر اساس دو رویکرد محاسبه شده است، یادآور شد: اولین رویکرد بر اساس استناداتی که از سال 1996 تا 2019 به مقالات منتشر شده طی سال های 1960-2019 انجام شده (با در نظر گرفتن خود استنادی و بدون درنظر گرفتن خود استنادی) محاسبه و ارائه شده است.

وی اظهار داشت: در رویکرد دوم با استناد به این داده‌ها یک شاخص hجدید بر مبنای استنادات سال 2019  به همه مقالات فرد، محاسبه و ارائه شده است.

معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کاشان ادامه داد: در این گزارش برای رتبه بندی، دانشمندان در 5 حوزه موضوعی اصلی، 22 حوزه موضوعی فرعی و 176 رشته طبقه‌بندی شده اند که  شرط ورود پژوهشگران به فرآیند رتبه‌بندی انتشار حداقل 5 مقاله بوده است و در مجموع تقریباً 8 میلیون دانشمند مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته‌اند و یک لیست صدهزار نفری ارائه شده است.

ریاست،معاونین وکارکنان دانشکده بهداشت ضمن ابرار خرسندی کسب این موفقیت ارزشمند را به جناب آقای دکتر  روح اله دهقانی تبریک عرض نموده  و از درگاه باریتعالی برای ایشان آرزوی سلامتی وموفقیت روز افزون  می نمایند.

ساعت : 11:5 -  روز  : یکشنبه  - 3 /  12 / 1399 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :110

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال