دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان

4:21:49 AM 1401 / 04 / 08
 

View Larger Map

دانشکده بهداشت از نگاه آمار

 تاریخچه دانشکده بهداشت :

دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان در راستای سیاستها و استراتژیهای دانشگاه علوم پزشکی کاشان در سال 1375 با هدف توسعه دانش بهداشتی به منظور تامین، حفظ و ارتقاء سطح سلامتی جامعه تاسیس گردید تا از طریق آموزشی و پژوهشی به خصوص در مورد بهداشت بالینی مناطق کویری کشور به این هدف نائل گردد.
دانشکده بهداشت پذیرفته است که دسترسی به هدف فوق تنها از طریق اجرای برنامه‌ها و استراتژیهای بخش بهداشت عملی نیست، بلکه معتقد است که دسترسی به هدف مذکور از طریق تحقق یافتن فعالیتهای جمعی و نیز هماهنگی‌های بین بخشی سایر بخشهای توسعه کشور میسر می‌باشد که عملا نیز این ایده را به عنوان یک پیش‌فرض محور فعالیتهای خود قرارداده است.

ریاست فعلی دانشکده بهداشت:

آقای  دکتر غلامرضا مصطفایی (از سال 94 تاکنون)

  

سرپرستان قبلی دانشکده:

آقای دکتر حسن الماسی (از بدو تاسیس تا 1389)

آقای دکتر مسعود مطلبی (از سال 89 تا سال 94)

   رسالت  دانشکده بهداشت (Mission ) :

حمایت از رسالت دانشگاه علوم پزشکی کاشان درتوسعه دانش، شناخت و فرهنگ ازطریق آموزشی پژوهشی و خدمات معتبر در سطح منطقه‌ای و کشوری بوسیله:

1- ارائه آموزش و پژوهش با کیفیت بالا در زمینه علوم بهداشتی که حمایت کننده اهداف آموزشی بخش بهداشت می‌باشد.
2- تربیت فارغ‌التحصیلانی با انگیزه، خلاق و نوآور
3- آماده نمودن فارغ‌التحصیلان برای ایفای نقش مدیریت و اجرایی در بخشهای مختلف بهداشت در سطح جامعه
 

 اهداف دانشکده بهداشت :

1. تربیت نیروی انسانی ماهر در رشته های کاردانی بهداشت محیط، بهداشت حرفه ای و مبارزه با بیماریها در دوره های روزانه و شبانه
2. تربیت نیروی انسانی ماهر در رشته های کارشناسی بهداشت حرفه ای ، بهداشت محیط و بهداشت خانواده در دوره های روزانه و شبانه
3- تربیت نیروی انسانی ماهر در رشته کارشناسی ارشد بهداشت محیط
3. فرهنگ سازی در زمینه پژوهش های علمی

امکانات دانشکده :

دانشکده بهداشت دارای امکاناتی از قبیل آزمایشگاههای گروه بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای ، کتابخانه ، مرکز کامپیوتر و بوفه دانشجویی جهت آموزش و رفاه حال دانشجویان شاغل به تحصیل در رشته های مختلف دانشکده بهداشت می باشد .

 

موقعیت دانشکده بهداشت :

دانشکده بهداشت با دارا بودن مساحتی حدود 3000 متر مربع و 3 طبقه ساختمانی در ضلع جنوب غربی دانشگاه علوم پزشکی کاشان واقع گردیده است که به ترتیب در طبقه زیر زمین دانشکده ،آزمایشگاهها و بوفه دانشجویی ، در طبقه همکف ، 6 کلاس درس ،آمفی تئاتر، آموزش دانشکده ، اتاق کارپردازی و امور مالی ، کارگزینی و اتاق استراحت اساتید و در طبقه فوقانی ، کتابخانه ، مرکز کامپیوتر، گروههای آموزشی ، دفاتر سرپرست و معاون آموزشی دانشکده واقع شده است .

 
 
 گروههای آموزشی دانشکده بهداشت :